JUŻ ZA ROK KOLEJNY FESTYN

W niedzielę, 5 czerwca, na placu przy naszym kościele odbył się po raz ósmy Festyn Rodzinny Caritas Pallotyńskiej.

Parafianie i goście przybyli całymi rodzinami, mogli skorzystać z wielu atrakcji, przy okazji pomagając potrzebującym. Każda z cegiełek nabytych na stoisku premiowana była nagrodą. Można było zdobyć też bardziej wartościowe nagrody – zwycięzców dodatkowo wyłaniano na scenie.

Na Festynie nie zabrakło: słodkości, lodów, napojów i przysmaków z grilla oraz tradycyjnego żurku z wojskowego kotła.

Jedną z ważniejszych części Festynu była licytacja oryginalnej koszulki meczowej piłkarza Reprezentacji Polski w piłce nożnej – Roberta Lewandowskiego, przez niego samego podpisanej. Obecnością zaszczycili nas także: Prezydent Radomia i jego Zastępca.

Osoba w każdym wieku mogła znaleźć na Festynie coś dla siebie. Najmłodsi mieli dmuchane zamki i malowanie twarzy, starsze dzieci – konkursy z rodzicami i występy na scenie, dla dorosłych przygrywali do tańca: DJ oraz orkiestra dęta pod batutą pana Józefa Kosowskiego. Wszystkich bawił również młody iluzjonista Carko TV oraz Paweł Mosiołek – radomska gwiazda piosenki. Atrakcji dopełniły: pokazy musztry, sztuk walki, tańca oraz mody, a także kiermasz dobrej książki i honorowa zbiórka krwi.

Połączenie zabawy i rozrywki ze zbieraniem funduszy na rzecz działalności Świetlicy Caritas Pallotyńskiej, to coroczny sposób na integrację mieszkańców Ustronia i Młodzianowa. Zarówno tę na poziomie wspólnoty parafialnej i sąsiedzkiej, jak i na poziomie rodzinnym. Integracja ta przynosi owoce także przy wspólnej organizacji Festynu. Ciężko pracowali przy nim pracownicy Caritas Pallotyńskiej Zespół Radom, wolontariusze – dorośli i młodzież, stali współpracownicy oraz księża parafii. Wszystkim należą się słowa podziwu i najserdeczniejsze podziękowania.

Nie przestajemy ufać, że za rok spotkamy się na podobnym Festynie i będziemy się tak samo świetnie bawić, pomagając naszym podopiecznym. A wszystko to w duchu rodziny, chrześcijańskiej miłości i pod opieką naszego Patrona – św. Wincentego Pallottiego.

ks. Artur Wierzbicki SAC